top of page

Cześć! Jestem Karo

4Q3A8085.jpg

Jestem nauczycielką jogi.

Dla mnie praktyka to nie tylko work-Out,

joga to przede wszystkim work-In

Świadomość ciała, ruch, wrażliwość są nieodłączną częścią mnie od kiedy pamiętam.  Jako ajurwedyjski typ vaty nigdy nie potrafiłam usiedzieć w miejscu. Pracę z ciałem zaczęłam eksplorować mając naście lat. Taniec współczesny i teatr tańca były dla mnie całym życiem. Ukończyłam studia w tym kierunku pod przewodnictwem Ewy Wycichowskiej, dyrektor Polskiego Teatru Tańca. 

Jogę po raz pierwszy poznałam właśnie na studiach w Poznaniu. Praktykowałam vinyasa jogę , robiąc wówczas swój pierwszy kurs nauczycielski - Fitness-Ćwiczenia psychofizyczne. Zdobywałam też pierwsze doświadczenia dydaktyczne. Jednak już wtedy wiedziałam,
że są to zaledwie moje pierwsze kroki na macie. 

Po przeprowadzce do Warszawy zaczęłam praktykę w szkole Przemka Nadolnego - Yoga Republic. Ashtanga yoga stała się dla mnie przewodnią i wymagającą praktyką. 

Po 4 latach regularnej praktyki i dużej ilości warsztatów o tematyce holistycznie pojętego ruchu zdecydowałam się na drugi kurs nauczycielski - 200h Vinyasa-Hatha Yoga Teachers Training  na Bali. Było to doświadczenie zdecydowanie mocno kierunkujące mój rozwój osobisty.

Yoga jest dla mnie nie tylko fizyczną praktyką, ale także filozofią życia. Daje mi oddech, uważność, sens istnienia i poczucie szczęścia, którym chętnie dzielę się z innymi. 

Wejdź ze mną na matę!

7.png

Vinyasa Yoga

Styl jogi oparty na płynnym ruchu, tzw. flow, które wyznacza oddech.  Zatrzymania w asanach są relatywnie krótkie, dlatego

masz wrażenie niemal płynąć w rytm praktyki. Zajęciom towarzyszy muzyka, tempo jest raczej dynamiczne. To wszystko sprawia,

że vinyasa yoga ma sporo wspólnego z tańcem! 

Każde zajęcia to inna  sekwencja asan, wszystko zależy od kreatywności nauczyciela. Często lekcje mają jednak swój przewodni temat, np. otwieranie bioder, balans, czy wzmocnienie.

Vinyasa uwzględnia wszystkie indywidualności praktykujących

i pozwala dostosować praktykę do swoich możliwości. 

Moje zajęcia: Yoga Lab w Stan Skupienia, Yoga Classic u e.g.Harmony

7.png

Hatha Yoga

Nazwa hatha jogi pochodzi od sanskrytu “ha” – oznacza energię aktywną, gorącą, słoneczną, męską. "Tha" - pasywną, zimną, księżycową, kobiecą. Hatha jest stanem ich równowagi. Celem hatha jogi jest zrównoważenie wewnętrznej energii, czyli prany. 

Praktyka poprawia nie tylko samopoczucie fizyczne, ale i psychiczne. 

 

Hatha jest tradycją jogi u źródeł. Bazuje na asanach, procesach oczyszczających (krija) oraz kontroli oddechu (pranajama).

W odróżnieniu od vinyasy, główną rolę odgrywa trwanie w pozycji, przez co praktyka przybiera bardziej uważną, medytacyjną formę. 

Moje zajęcia: Joga dla indywidualistów w Stan Skupienia; Korpo yoga.

7.png

Ashtanga Yoga

Ashtangę wybrałam na swoją osobistą praktykę, nie mniej prowadzone przeze mnie zajęcia często inspirowane są tradycyjną, sekwencją  asan z pierwszej serii.  Rozpoczynamy powitaniem słońca, następnie pozycje stojące, siedzące i inwersje.

Ashtanga bazuje na czterech podstawowych elementach: oddechu ujjayi, płynnych przejściach (vinyasa), punktach koncentracji wzroku (drishti) i bandach. Joga w tym podejściu praktykowana jest najczęściej w stylu mysore, czyli indywidualnie, we własnym rytmie. Ashtanga jest mocno wymagającym fizycznie stylem jogi, 

dzięki czemu praktyka staje się intensywna, a praktykujący – coraz bardziej zdyscyplinowany.

Moje zajęcia: Vinyasa oparta na sekwencji ashtanga jogi

Spotkajmy się

Dziękuję!

  • Instagram
  • Facebook
Contact
bottom of page